وجود طیف وسیعی از تخصص‌های مالی، اقتصادی و سرمایه‌گذاری در خانواده سازمان مدیریت صنعتی (از جمله شرکای کاری و تجاری آن) توانمندی ارائه تحلیل‌های همه جانبه و فراگیر را در درون سازمان به ودیعه نهاده است. سازمان مدیریت صنعتی به عنوان یکی از نخستین کانون‌های توامان دانش‌محور و صنعت‌محور کشور، هسته کارشناسی مناسبی را برای ارائه خدمات تحلیلی در خود و پیرامون خود پرورش داده است. این تحلیل‌ها بسته به نیاز بازار می‌تواند در سطوح مختلف (خرد و کلان) و یا از یک صنعت به صنعت دیگر متفاوت باشد. برای مثال ارائه تحلیل‌های مالی در سطح یک شرکت می‌تواند تا بررسی اقلام ریز بهای تمام شده و تحلیل حساسیت سودآوری پیش رود و از سوی دیگر در نگاهی کلان، دستاورد‌های این تحلیل در مجموعه‌ای از شرکت‌های فعال در یک صنعت، تصویری از یک تحلیل کلان‌تر و نقاط کلیدی یک صنعت را ترسیم نماید.

سازمان مدیریت صنعتی، به واسطه برخورداری از نیرو‌های کارشناسی داخلی، اعضای هیات علمی، و نیز به پشتوانه ارتباط گسترده با مجامع علمی و حرفه‌ای داخلی و بین‌المللی همواره از پتانسیل بالایی در ارائه خدمات مشاوره‌ای، آموزشی، و پژوهشی در حوزه مالی و سرمایه‌گذاری برخوردار بوده و خواهد بود.

یکی از اعضای شبکه همکار سازمان، شرکت فرگوسن است که درسال 1893 تحت عنوان "مؤسسه حسابداران خبره" کار خود را در کشور هندوستان آغاز و پس از گذشت 115 سال فعالیت، تبدیل به یکی از شرکت‌های پیشتاز هندی در صنعت مشاوره شده است. این شرکت در حال حاضر با استفاده از خدمات 800 نفر از متخصصین و خبرگان صنعت در قالب تیم‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف به ارائه خدمات مشاوره‌ای مشغول است. از نقاط قوت روابط همکاری شرکت فرگوسن و سازمان مدیریت صنعتی در حوزه ارائه خدمات مشاوره مالی، سابقه طولانی آن شرکت در این زمینه و تیم کارشناسی ماهر و عضو در انجمن حسابدران خبره انگلیس (CA)است.