مخاطبین دوره

  • مدیران ارشد و میانی شرکتهای عمرانی و ساختمانی
  • مدیران ارشد پروژه های عمرانی و ساختمانی
  • مدیران کارگاه های بزرگ عمرانی و ساختمانی
ظرفیت دوره : 25 نفر
هزینه دوره : 150,000,000 ریال                                                                        

 مقدمه

 ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ ﻃﺮح ﻫﺎی ﻋﻤﺮاﻧﻲ و ساختمانی ﻛﺸﻮر، از بزرگ ترین و مهمترین اهداف و دغدغه‌های مدیران و کلیه افراد درگیر در برنامه‌ریزی توسعه کشور می‌باشد. مطابق با اولویت‌های سند چشم‌انداز بیست ساله کشور، برنامه‌های توسعه، سیاست خصوصی سازی و کاهش تصدی گری دولت، شرایط به گونه‌ای رقم خورده که دستیابی به اهداف تعریف شده نیازمند و تابعی از شایستگی‌های مدیریتی و تخصصی خواهد بود.

 بررسی عوامل موفقیت و شکست طرح‌های عمرانی و ساختمانی به دلیل ماهیت پویا و متغیر صنعت ساخت در مراحل مختلف اجرای پروژه، از حساسیت بالایی برخوردار است. یک طرح عمرانی ترکیبی است از وقایع و اتفاقات گوناگون، برنامه‌ریزی شده و یا نشده که در طول چرخه حیات پروژه بروز کرده و زیر چتر تغییرات در محیط به حیات خود ادامه می‌دهد. مجموعه این عوامل می‌توانند انجام یک طرح کلان را سرعت بخشیده و یا آن را با مشکل مواجه نمایند و می‌توانند باعث موفقیت یا شکست پروژه گردند.

 کشور ایران به دلیل عدم توجه به این عوامل کلیدی، سالانه متحمل زیان‌های فراوانی شده و علاوه بر متحمل‌شدن هزینه‌های غیر ضروری، هدف مورد انتظار از طرح‌ها محقق نمی‌گردد.

 لازمه رسیدن به اهداف توسعه‌ای در اجرای طرح‌های عمرانی و ساختمانی، رشد، پیشرفت، توسعه و تکامل اجزای سیستم و استفاده حداکثری از توانایی‌های بالقوه نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و مغزافزاری در طول عمر یک طرح می‌باشد.

 به عبارت دیگر موفقیت سازمان‌های پروژه محور، نیازمند سازمان‌هایی با تفکر متعالی، راهبردهای اثربخش، نوین و استراتژیک و مجهز به منابع انسانی کارآمد می‌باشد. سازمان‌هایی که با رشد منابع انسانی خود با سرعت و چابکی، نیازها و ریسک‌های طرح‌های عمرانی و ساختمانی را درک و با هوشمندی تمام، توانایی پاسخ به این نیازها را داشته باشند.

 ویژگی‌های دوره

  • بهره‌برداری از تجربیات تخصصی اساتید مطرح در طرح‌های بزرگ عمرانی
  • بازدید از طرح‌های بزرگ عمرانی و ساختمانی
  • طراحی دوره براساس نیازهای کلیدی طرح‌های عمرانی و ساختمانی کشور

 هدف دوره

توسعه توانمندی ها و مهارت ها برای پرورش مدیرانی چابک و بروز در حوزه عمرانی و ساختمانی
 

 طول دوره

 2سال و معادل 4 ترم– 48  واحد درسی و 768 ساعت آموزشی

 شرایط شرکت در دوره

·         دارا بودن مدرک کارشناسی ( لیسانس) عمران – نقشه برداری – معماری – شهرسازی – مکانیک – برق - ترافیک

 ·         دارا بودن حداقل سه سال سابقه کار مدیریتی

 ·         پذیرفته شدن در مصاحبه اختصاصی

 مدرک دوره

 به فارغ‌التحصیلان دوره مطابق شرایط سازمان مدیریت صنعتی، گواهینامه دوره عالی مدیریت عمرانی و ساختمانی (Construction MBA) اعطا خواهد شد.

  • لازم به ذکر است ادامه تحصیل در دوره‌های DBA سازمان مدیریت صنعتی برای این فارغ‌التحصیلان امکان‌پذیر می‌باشد.

تماس با مسئولین دوره

تلفن                   08138238005   -    08138232003